Speciální poznávací zájezd
KEŇA - to nejlepší

Objevte kouzlo čtyř nejznámějších národních parků východní Afriky.

Součástí zájezdu je závěrečný relax v krásném přímořském resortu na jižním pobřeží Keni – Diani Beach.

Délka pobytu (dny/přenocování): 11/9

Ubytování - dvě možnosti:  kvalitnější varianta - kat. 4 - 5*,  levnější varianta - kat. 3 - 4*

Letecká doprava:  odlet z a návrat na Letiště Václava Havla Praha

Let tam: Praha – Nairobi  (s přestupem)

Let zpět: Mombasa – Nairobi – Praha  (s přestupem)

Termíny skupinových zájezdů:  podzim 2021 - jaro 2022

21. 10. 2021 - 31. 10. 2021
24. 11. 2021 - 4. 12. 2021  - extra sleva
23. 12. 2021 - 2. 12. 2022
2. 1. 2022  -  12. 1. 2022
17. 2. 2022  -  27. 2. 2022 - extra sleva
17. 3. 2022 -  27. 3. 2022
17. 4. 2022 -  27. 4. 2022
12. 5. 2022 -  22. 5. 2022
(poznámka: zájezdy se uskuteční při minimálním počtu 10 osob)

 

V případě, že vám nevyhovuje žádný termín, připravíme
vám stejný program dle vámi zvoleného termínu.
Pošlete orientační termín a počet osob !

ZDE fotogalerie z posledního zájezdu KEŇA – to nejlepší

 

"KEŇA - to nejlepší"

 

    Ve spolupráci s našimi partnery jsme pro vás připravili několik atraktivních akcí do Keni z nich nejžádanější je speciální akce "Keňa - to nejlepší", která je po velkém okruhu po Safari zakončena krátkým pobytem u moře (který je však možné v případě zájmu prodloužit).
   Pokud cestujete na Safari do Keni, pak jednoznačně musíte navštívit národní park Masai Mara, který je nejznámější a který zcela vyčnívá nad všechny ostatní národní parky a rezervacemi. Právě zde uvidíte nejvíce zvířat ze všech národních parků a rezervací.
   Kromě tohoto národního parku navštívíte v průběhu akce ještě další národní parky a rezervace, jako jsou Aberdares, Navaisha Lake, Amboseli, Ol Pejeta atd... Naopak, nejméně zvířat je k vidění v rezervacích Tsawo West a Tsawo East vzhledem k rozlehlosti těchto národních parků, a i tyto parky stojí za návštěvu.
   Po ukončení programu tohoto velkého okruhu po Safari bude akce zakončena v krásném resortu u moře v jižní části Keni nedaleko Mombasy.
   Po celou dobu akce vás, kromě velice atraktivního programu, čeká kvalitní ubytování, stravování formou plné penze a samozřejmě český průvodce, který skupinu na této akci pravidelně doprovází.

 

Program   

1. den Praha – Nairobi                                         (večeře – dle času příletu)
Odlet z letiště Václava Havla Praha do Nairobi (jeden přestup). Po příletu na mezinárodní letiště Jomo Kenyatta v Nairobi odbavení a transfer do hotelu Ibis Styles hotel 4*. Ubytování.

 

2. den Nairobi – NP Masai Mara                          (snídaně, oběd, večeře)
Snídaně v hotelu. V cca 7.00 hod odjezd  do národního parku Masai Mara. Cesta nabízí nádherné scenérie a spoustu zážitků. Je to snad jediné místo v Keni, kde mohou návštěvníci vidět zvířata ve stejně hojném počtu, jako před sto lety.          NP Masai Mara je obdařen trvalým zásobištěm vody, a proto se zde zdržuje stálá populace zvěře. Po příjezdu do Mara Fig Tree Camp 4*, ubytování a oběd. Odpoledne prohlídka národního parku. Poté návrat do kempu, večeře a nocleh.

Národní park Masai Mara           Rezervace Masai Mara se rozprostírá na rozloze více než 1500 kilometrů čtverečních a je jedním z nejoblíbenějších turistických destinací v Keni. Tato rezervace se nachází mezi Great Rift Valley a Viktoriiným jezerem. Bažinatá půda poskytuje lepší přístup k vodě pro zvěř a horší přístup pro turisty. Východní konec je nejblíže od Nairobi a tudíž je snadněji přístupný pro turisty. Rezervace Masai Mara je považována za klenot pro sledování divoké zvěře v Keni. Dle záznamů zde žije 95 druhů savců, obojživelníků a plazů a přes 400 druhů ptáků. Nikde v Africe nenajdete více volně žijících živočichů, než právě tady. A proto je poměrně velká pravděpodobnost, že návštěvník zde spatří velkou pětku (buvola, slona, levharta, lva a nosorožce).

3. den - NP Masai Mara                                       (snídaně, oběd, večeře)
Celodenní návštěva rezervace s více než 450 druhy ptáků a hojností velkých druhů savců. NP Masai Mara patří mezi nejznámější v Keni. Byl založen v roce 1961 a každý rok tudy migruje více jak 2 miliony zvířat z NP Serengeti. Rezervace má více ekosystémů a řeku Mara, která je důležitou životní tepnou. Masai Mara je proslavena svými šelmami, ze kterých je možno běžně vidět lvy, gepardy, hyeny i levharty. Jsou zde k vidění samozřejmě také žirafy, různé druhy antilop, nosorožec dvourohý a další. Řeky jsou zase plné hrochů a krokodýlů. K večeru návrat do tábora Mara Fig Tree Camp 4*, večeře a nocleh.

4. den NP Masai Mara – Lake Naivasha            (snídaně, oběd, večeře)
Po snídani odjezd k jezeru Naivasha, které leží severozápadně od Nairobi poblíž města Naivasha v provincii Nakuru. Jezero je domovem více než 400 druhů plátků a početné populace hrochů. Jezero proslavila Joy Adamsová a její příběh o lvici Else.  Dnes je oblast Naivasha ve světě známá především  díky růžím, které se zde pěstují.  Každá druhá růže na evropském trhu pochází právě odtud. Příjezd do hotelu, oběd, ubytování a odpočinek. Odpoledne možnost fakultativní projížďky po jezeře s hrochy, procházkou po Crescent ostrově. Večeře a nocleh v Naivasha Sopa Lodge 5*.

Lake Naivasha        Sladkovodní jezero Naivasha se nachází v nejvyšší nadmořské výšce 1.884 metrů nad mořem. Na rozdíl od přechodových proudů je jezero napájeno pomocí trvalých přítoků řek Malewy a Gilgil. Jezero nemá žádný odtok, ale protože je voda poměrně čistá, předpokládá se, že se ztrácí do země. Celková plocha jezera je 139 km čtverečních. Je obklopeno bažinami, které se rozkládají na ploše 64 km čtverečních, ale to se může ve velké míře měnit a to v závislosti na množství srážek. Jezero má průměrnou hloubku 5 - 6 m a maximální hloubka je 30 m. Velkým zážitkem je plavba po jezeře se zkušeným průvodcem. Kromě mnoha druhů vodních ptáků tu lze pozorovat na březích vodušky velké, pelikány, všudypřítomné impaly a samozřejmě hrochy.

5. den Lake Naivasha – NP Amboseli               (snídaně, oběd, večeře)
Po snídani odjezd do národního parku Amboseli. Park se nachází ve stínu nejznámějšího symbolu Afriky, Kilimandžára, nejvyšší hory v Africe a nejvyšší volně stojící hory na světě. Zasněžený vrchol hory je fascinující dominantou pozadí při fotografování divoké zvěře a kouzelných scenérii. Podzemní proudy na ploše pod Kilimandžárem vytvářejí bažiny, které přitahují rozmanitou divokou zvěř a ptactvo. Poté dorazíte do resortu Kibo Safari Camp 4*, kde se ubytujete.

Národní park Amboseli         Národní park Amboseli je známý svojí velkou sloní populací a některých působivě statných býků, kteří se vyžívají ve velkých bažinách. Tato oblast je domovem mnoha komunit Masajů, nacházejících se kolem parku. Park má rozlohu 400 km čtverečních. Zde můžete pozorovat stáda pakoňů, zeber a impal, jak se pasou na otevřených pláních. Existují oblasti, akátové lesy, které jsou vhodné na dobré pozorování ptáků a které jsou domovem mnoha drobných savců. V parku je možno poměrně často vidět i gepardy. Hlavní dominantou Amboseli je Kilimandžáro. Jeho vrchol ve výšce 5.895 m nad mořem z něj dělá nejvyšší horu Afriky. Při jasné obloze a často v dopoledních hodinách jsou návštěvníci odměněni nádherným výhledem na sněhem pokrytý vrchol hory.

6. den  NP Amboseli –  NP Tsavo West            (snídaně, oběd, večeře)
Brzy ráno odjezd z národního parku Amboseli. Po návratu do kempu snídaně a poté odjezd do národního parku Tsavo West. Cesta prochází pestrou krajinou, kopcovitý ráz sopečné krajiny se směrem na jih mění v monotónní buš. Oběd v Kilaguni Serena Safari Lodge a poté návštěva národního parku. Po skončení odjezd do Voyager Ziwani Camp 4*, ubytování a večeře.

Národní park Tsavo West           Západní Tsavo pokrývá plochu 7.065 km2, přibližně 30% rozlohy národních parků v Keni. Tsavo West je skutečná divočina. Park se pyšní vysokou rozmanitostí druhů zvěře. Můžete zde narazit na lvy, komby, levharty, černé nosorožce, žirafy, buvoly, vzácného oryxe, malého kudu, gerenuka a spoustu dalších živočichů. U jezera Mzima Springs narazíte na hrochy a krokodýly.

7. den NP Tsavo West – Mombasa                   (snídaně, oběd, večeře)
Po snídani v kempu krátká návštěva národního parku Tsavo West. Odjezd k moři do Mombasy. V průběhu cesty obědový piknik. K večeru dorazíte do přímořské oblasti Diani, kde se ubytujete v Pinewood Beach Resort 4*. Večeře v resortu.

8. – 9. den Mombasa                                          (snídaně, večeře)
Po snídani v resortu volný den, odpočinek u moře. Večeře v resortu.

10. den  Mombsa – Nairobi – Dubaj/Doha/Istanbul
Snídaně  v resortu, odhlášení se z pokojů. Transfer na letiště a odlet z Keni.

11. den  Dubaj/Doha/Istanbul – Praha
Přestup a odlet do Prahy.

 

V případě zájmu napište a my vám obratem pošleme podrobný program, včetně mnoha obrazových materiálů, hotelu, resortu a kempů, ve kterých bude skupina po dobu akce ubytována a další informace.

 

V rámci této speciální akce navštívíme, mimo jiné, i tyto rezervace.

Africké safari zájezd Keňa nosorožci

Národní park
Masai Mara


Jedna z nejoblíbenějších turistických destinací v Keni. Rozprostírá se mezi Great Rift Valley a Viktoriiným jezerem. Možná jde o poslední místo v Keni, kde můžete vidět zvířata ve stejně hojném počtu, jako před sto lety.  S vysokou pravděpodobností zde spatříte tzv. velkou pětku: levharta, lva, nosorožce, slona a buvola.

Africké safari zájezd Keňa žirafí rodinka

Národní park
Naivasha Lake


Naivasha je sladkovodní jezero. Nachází se v nadmořské výšce 1,884 m n. m a je součástí Velké příkopové propadliny. Nemá žádný odtok, přesto je voda poměrně čistá a předpokládá se, že se ztrácí do země. Celková plocha jezera je 139 km2 a poskytuje životní prostor rozmanitému spektru ptáků. Ostrov Crescent postrádá dravce, je tak výborným útočištěm pro zebry, žirafy a další býložravce.

Africké safari zájezd Keňa gepardi na autě

Národní park
Amboseli


Park o rozloze 400 km2 se nachází ve stínu nejznámějšího symbolu Afriky, Kilimandžára, nejvyšší hory v Africe. Zasněžený vrchol hory je fascinující dominantou pro fotografování divoké zvěře a okolních kouzelných scenérii. Potkáte se zde nejen s velkou sloní populací, statnými býky, pakoni a zebrami, ale i s místními komunitami domorodých Masajů. Pokud budete mít štěstí, narazíte i na gepardy.

Africké safari zájezd Keňa setkání se lvy

Národní park
Tsavo West 


Obrovský park zabírá neskutečných 8500 km2. Vyznačuje se nekonečnými stromovými savanami a celou řadou divokých zvířat. Spatříte zde lvy, levharty, gepardy, leopardy, divoké psy, ale nejspíše i krokodýly nebo nosorožce a hrochy. Čeká zde na Vás množství nečekaných zážitků na celý život.

Další zajímavosti. Na co se ještě můžete těšit...

Africké safari zájezd Keňa - restaurace

Řeka Mara - tuto řeku musí překonat milióny zvířat při každoroční migraci. Na tuto chvíli čekají stovky krokodýlů a dalších predátorů.

Africké safari zájezd Keňa sloni pod Kilimandžárem

Kilimandžáro - 3 nečinné vulkány vytváří světoznámou dominantu afrického safari. Fotografie zvířat s velkolepou horou na pozadí patří mezi nejlepší a nejžádanější záběry z Afriky.

Diani beach nejlepší pláž v Africe

Diani Beach  – pláž dlouhá cca 17 kilometrů je známá pro své korálové útesy. Po celé délce pláže se nacházejí restaurace, obchůdky a nákupní centra. Na závěr zájezdu „Keňa – to nejlepší“ zde strávíte 2 odpočinkové dny.

Ubytování

Ibis Styles hotel Nairobi

Hotel se nachází ve Westlands, dříve rezidenční čtvrť během koloniálního období, která je dnes považována za bohaté obchodní a administrativní centrum Nairobi.

Více informací

Double Tree by Hilton

Fig Tree Mara Camp

Luxusní camp se nachází na severním okraji nejznámější rezervace Masai Mara. Velká restaurace, dva bary, plavecký bazén a plně vybavené ubytování.

Více informací

Letadlo letecké společnosti Emirates na cestě do Afriky

Naivasha Sopa Resort

Kvalitní resort v nádherném prostředí na jižním břehu jezera Naivasha. Krásný venkovní bazén s posezením a panoramatickým výhledem na jezero a okolí.

Více informací

Naivasha Sopa Resort Keňa Afrika

Kibo Safari Camp Amboseli

Kibo Safari Camp Amboseli nabízí klid, soukromí a pocit, který vás přiblíží k přírodě. WC, sprcha, teplá voda a moskytiéry na pokojích jsou zde naprostou samozřejmostí.

Více informací

Kibo Safari Camp Keňa Afrika

Voyager Ziwani Camp

Camp nabízí nádherný výhled na mystickou horu Kilimandžáro a poskytuje klidné útočiště v jedné z nejdivočejších míst v Keni. Často je označován za „Jewel of Tsavo”.

Více informací

Voyager Ziwani Camp Keňa Afrika

Pinewood Beach Resort

Resort se nachází na krásném jižním pobřeží Keni, břehu teplého Indického oceánu a pyšní se výjimečnou osobní obsluhou a kvalitou servisu.

Více informací

Pinewood Beach Resort Keňa Afrika

Změna programu i ubytování vyhrazena. V případě změny ubytování bude dodržena kvatlita a úrověn ubytovacích služeb.

 

Termíny a speciální (snížené) ceny:

 

Keňa národní znak

Cena zahrnuje:

 • ubytování na 9 nocí ve dvoulůžkovém pokoji (kategorie 4* - 5*)
 • stravování: plná penze (v závěru u moře polopenze)
 • mezinárodní leteckou přepravu v ekonomické třídě:
  let tam: Praha – Nairobi (s přestupem)
  let zpět: Mombasa – Nairobi - Praha  (s přestupem)
  leteckou dopravu zajišťuje vybraná letecká společnost (např. Emirates, Turkish, KLM atd.)
 • veškeré letištní taxy, bezpečnostní poplatky i palivové příplatky
 • safari – dle programu, včetně vstupů do národních parků a rezervací
 • transfery – na safari minibusy s otevírací střechou
 • profesionální český průvodce po celou dobu akce (od odletu z Prahy po přílet)
 • pojištění CK ze zákona 159

 

Cena nezahrnuje:

 • vstupní vízum do Keni (51 USD)
 • cestovní pojištění do zahraničí včetně pojištění Storno poplatku zájezdu (na přání zajistíme)
 • pojištění proti Covid 19 (bude-li potřeba)  - v případě zájmu zajistíme
 • spropitné pro místní průvodce, řidiče a obsluhu

Zájezd není vhodný pro osoby s omezenou schopností pohybu.

 Minimální počet účastníků pro skupinu je 10 osob.

Velikost skupiny je omezena kapacitou poskytovaných služeb.

 Upozornění: Do všech Afrických destinací doporučujeme kvalitní ubytování a s tím je spojené i kvalitní stravování (čím vyšší je kategorie ubytování, tím kvalitnější a větší je i výběr stravování). Přečtěte si článek "Na co si dát pozor při zakoupení zájezdů u cestovních kanceláří" - níže.

 

 

                           Na co si dát pozor při zakoupení zájezdů u cestovních kanceláří.

 

 

 

                                                                                                    Další varainta nabídky do Keni

KEŇA - menší okruh + pobyt u moře s All inclusive

4 noci - okruh po Safari (Amboseli, Tsawo East a Tsawo West) + 4 noci pobyt u moře s All inclusive.

V případě zájmu o veškeré informace, obrázky, termíny a ceny, klikněte níže, na tlačítko "Nezávazná rezervace" a do kolonky poznámky napište "Keňa - menší okruh + pobyt u moře s All inclusive" a odešlete. Následně obdržíte podrobnou nabídku.

Líbí se Vám zájezd Keňa - to nejlepší,
ale nevyhovuje Vám termín?

Pošlete nám preferovaný termín, případné požadavky na délku pobytu, program apod. a my Vám připravíme nabídku dle Vašich individuálních požadavků.

Nezávazná rezervace

Název akce: "Keňa - to nejlepší"

 

Naše speciální a propagační akce jsou rozděleny dle kontinentu, na kterém se nacházejí.

ASIE :           www.objevteasii.cz - na této stránce naleznete nabídky na tomto kontinentu

AFRIKA :      www.objevteafriku.cz - na této stránce naleznete nabídky na tomto kontinentu

AMERIKA :   www.objevtejizniameriku.cz - na této stránce naleznete nabídky na tomto kontinentu

 

 

Akční nabídky ubytování ve kvalitních resortech naleznete níže.

MALEDIVY :   klikněte  ZDE

SEYCHELY:    klikněte  ZDE

MAURICIUS : klikněte  ZDE

 

Veškeré informace, obrázky a další zajímavosti, naleznete na hlavní stránce cestovní kanceláře Premium  www.ckpremium.cz